Główna treść strony
Załącznik.
załącznik nr 1 do zarządzenia
Starosty Grodziskiego nr 72/2005
Starosta Grodziski
ogłasza
II przetarg ustny nieograniczony (licytację),
na sprzedaż, z zasobu nieruchomości Skarbu Państwa
nieruchomości zabudowanej, będącej własnością Skarbu Państwa, położonej w Kolonii Chylice, gmina Jaktorów, opisanej w księdze wieczystej nr KW 46 007, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka ew. nr 93/1 o pow.853m2, o użytku teren zabudowy mieszkalnej o symbolu B.
Nieruchomość jest ogrodzona, ogrodzenie uszkodzone w złym stanie technicznym. Teren działki zaniedbany, nierówny porośnięty zdziczałą roślinnością.
Nieruchomość zabudowana drewnianym budynkiem mieszkalnym w złym stanie technicznym oraz budynkami gospodarczymi, w złym stanie technicznym. Zabudowa zdewastowana, nie przedstawia wartości rynkowej. Nieruchomość położona jest w otoczeniu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie obowiązuje.
Cena wywoławcza - 25 000 zł
Wadium – 2 500 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 12 stycznia 2006r, o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Grodziskiego, w Grodzisku Maz. przy ul. Kościuszki 30
Informacje dotyczące wyżej wymienionego przetargu
Przed przystąpieniem do przetargu uczestnik zobowiązany jest zapoznać się z przedmiotem przetargu.
Nieruchomość nie jest obciążona prawami rzeczowymi ograniczonymi, długami ani obciążeniami innych osób, ani nie toczy się żadne postępowanie do nieruchomości.
W przetargu mogą brać udział osoby, które wniosą wadium w pieniądzu, w wyżej określonej wysokości w terminie do dnia 09.01.2006r, na konto Starostwa Grodziskiego, w BPH S.A.O/Grodzisk Maz. nr 34 1060 0076 0000 4210 6000 2605 lub w kasie Starostwa. Za termin wniesienia wadium uważa się dzień wpływu wadium na wskazane konto lub dzień wpłaty w kasie.
Cudzoziemiec przystępując do przetargu musi przedłożyć promesę – przyrzeczenie wydania n/wym. zezwolenia przy zgłoszeniu swojego uczestnictwa w przetargu. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości z nabywcą będącym cudzoziemcem w rozumieniu ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców jest uzyskanie zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, na zasadach i w sytuacjach określonych w ustawie z dnia 24 marca 1920r o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U. z 1996r, nr 54, poz.245 ze.zm.).
Osoby posiadające prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczpospolitej Polskiej (Dz.U. z 2005r nr 169, poz.1418) , zwolnione są z obowiązku wniesienia wadium, jeżeli zgłoszą uczestnictwo w przetargu, przedstawią oryginał zaświadczenia lub decyzji potwierdzającej prawo do rekompensaty, ujawnionej w rejestrze wojewody z adnotacją o wybranej formie realizacji prawa do rekompensaty i o wysokości rekompensaty oraz złożą pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości ustalonego wadium w razie uchylenia się od zawarcia umowy, w terminie do dnia 09 stycznia 2006r.
Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników, jeżeli chociaż jeden uczestnik zaoferował co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
Wysokość postąpienia ustalą uczestnicy przetargu z tym, że postąpienie nie może być mniejsze niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Uczestnicy przetargu zgłaszają ustnie kolejne postąpienia ceny, dopóki mimo trzykrotnego wywołania nie ma dalszych postąpień. Po trzecim wywołaniu najwyższej zaoferowanej ceny dalsze postąpienia nie zostaną przyjęte.
Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia/odwołania/unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym, przelewem na konto wskazane przez uczestnika przetargu.
Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał nie podlega zwrotowi, zostaje zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości.
Protokół z przeprowadzonego przetargu stanowi podstawę zawarcia umowy w formie aktu notarialnego.
Osoba ustalona jako nabywca zostanie zawiadomiona o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.
Koszty aktu notarialnego i opłat sądowych ponosi nabywca nieruchomości.
Nabywca zobowiązany jest zapłacić cenę sprzedawanej nieruchomości (pomniejszoną o wcześniej wpłacone wadium), nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność.
Za termin zapłaty ceny uznaje się dzień wpływu należności na wskazane konto Starostwa Grodziskiego.
Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
Starosta Grodziski może odwołać przetarg jedynie z ważnych powodów niezwłocznie podając informację o odwołaniu przetargu do publicznej wiadomości, poprzez wywieszenie w siedzibie Starostwa oraz na stronie internetowej, podając przyczynę odwołania przetargu.
Dodatkowe informacje o nieruchomości można uzyskać w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami pok. nr 21 lub 23, tel.0-22 755-52-24 w.233 lub 222.
Komisja przetargowa przeprowadzi przetarg zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997r o gospodarce nieruchomościami (jt.Dz.U.z 2004r, nr 261, poz.2603 ze zm.) oraz z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r w sprawie określenia sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2004r, nr 207, poz.2108).
Informacje o stronie
Wytworzył: |
Brak danych |
Wprowadził: |
Marek Madej, data: 25.01.2006 r., godz. 09.22 |
Ostatnia aktualizacja: |
Marek Madej, data: 25.01.2006 r., godz. 09.22 |
Czas |
Administrator |
Opis zmiany |
25.01.2006 r., godz. 09.22 |
Marek Madej |
Dodanie strony do BIP. |